Kırmızıtoprak'da feci olay! 4. Kattan atlayarak canına kıydı Kırmızıtoprak'da feci olay! 4. Kattan atlayarak canına kıydı

Odunpazarı Belediyesi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılımıyla Yenikent Mahallesi’ne 100. Yıl Kültür Merkezi açtı. Açılışta konuşan Özgür Özel, Eskişehir’de örnek bir sosyal demokrat belediyecilik anlayışının var olduğunu ifade etti.

“İŞTE SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“İnşaat maliyetleri bu kadar artarken 80 bin nüfusa sahip 5 mahalle, mahalle meclislerinin kararıyla buraya geliyor böylesine devasa bir yatırım yapıyor. İşte halk için halkla birlikte yönetmek, işte halkçı belediyecilik, işte sosyal demokrat belediyecilik, işte sosyal belediyecilik bu demek. Ben Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt’a bu örnek çalışma için özellikle teşekkür ediyorum.

“BİR GÖZÜM HEP ESKİŞEHİR’DE”

Kamu hizmeti yapan belediye başkanımızla örgütümüzün, CHP’nin bütünleşmesini görüyoruz. O bütünleşmeyi de her Eskişehirlinin gözünden görüyorum. Gönlünde görüyorum. Bir gözüm hep Eskişehir’de. Çünkü burada, bozkırın ortasında bir mucize gerçekleşti. Bugün Eskişehir’i Türkiye değil dünya konuşuyor. Türkiye değil dünya gelmek, görmek istiyor. Bu yerel yönetimler mucizesinin çok önemli bir kilometre taşındayız. Şimdi geliyor bu yerel yönetim mucizesi şöyle bir adım atıyor: Tecrübe geçmişteki başarıları bir yere kadar getirirken bir yandan kadrolarını yetiştirdi. CHP’nin en önem verdiği şey gençlerdir, kadınlardır. Bir cumhuriyet kadınını yetiştirdi. Şimdi Yılmaz Hoca kendi ekibinden, kendi genel sekreterini Eskişehirlilerin taktirleriyle, onların onaylarıyla bu mucizevi kent değişim ve dönüşümünü sürdürmek üzere gözü arkada kalmadan gönül rahatlığıyla Ayşe Ünlüce’ye devrediyor. Biz de kendisine yolu açık olsun diyoruz.

“ESKİŞEHİR’İ CUMHURİYET KADINI YÖNETECEK”

10 günde bir buradayım. Gelmeye devam edeceğiz. Eskişehir’deki bu bayrak yarışına tanıklık etmeye devam edeceğiz. Eskişehir cumhuriyet kentine yakışır bir şekilde bir cumhuriyet kadınına yönettirecek. Onunla da Eskişehirliler de gurur duyuyoruz.

“AYŞE ÜNLÜCE KAZANIRSA HALK KAZANIR”

Daha bir yıl önce AK Parti’ye itirazı olan MHP’ye itirazı olan Eskişehirliler kendisine oy verdi. Ve aynı zamanda o iktidardan yüksek miktarda şirketlerine teşvik alıyormuş. Bu teşviklerin gereğini seçimden hemen sonra partisini değiştirerek Eskişehirlilerin oylarını alıp, Eskişehirliler bilmiyor mu oyu AK Parti’ye vermeyi, MHP’ye ermeyi. Sana vermişler. Bir milli irade hırsızlığıyla, bir siyasi yan kesicilikle AK Parti’ye transfer olan birisi şimdi diyor ki, Eskişehir’i ben yöneteyim. Eskişehir’i Kazım Kurt yönetirse, Ahmet Ataç yönetirse, bugüne kadar Hoca’nın yönettiği gibi Ayşe Ünlüce yönetirse kim kazanıyor? Halk kazanıyor.

“ESKİŞEHİR’İ KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ”

O siyasi irade hırsız, oyları çalıp kaçan kazanırsa ne olacakmış? Dün il başkanı dikkatli takip ettim. Kapalı bir toplantı. Bir vakıf toplantısı. AK Parti’ye yakın bir vakıf toplantısı. Diyor ki kendisi, hele bir seçileyim belediyenin bütün imkanlarını bu vakfa açacağım. Bütün vakıflara açacağım. Yani Eskişehir başkanlar size kazandırıyor ya, milli irade hırsızı beyzade kazanırsa birlik vakfı kazanacakmış, TÜRGEV kazanacakmış, TÜGVA kazanacakmış. Daha beteri Ensar Vakfı kazanacakmış. Sizin paranızı Yılmaz Hoca’nın 25 yıldır emek emek biriktirdiklerini, Ahmet Ataç’ın, Kazım Kurt’un sizin vergilerinizle, su paralarıyla ortaya çıkardıklarınızı onlar hizmete dönüştürüp size verirken, o evlatlarımızı koruyamayan istismarcıların Ensar Vakfı’na Eskişehir’i peşkeş çektirecekmiş. Yok öyle şey. Biz buradayız. Eskişehir burada. Eskişehir’i kimseye peşkeş çektirmeyiz kardeşim.

“CUMHURİYET DÜŞMANLARINA ALAN AÇMAYA ÇALIŞANLARA 31 MART’TA DERS VERECEĞİZ”

Bu cumhuriyetin değerleri ile sorunu olan, cumhuriyetin kurucu kadrolarına minnet değil husumet duyanların milli irade hırsızına yüz verdiler. Şimdi cumhuriyet kentinin oylarıyla cumhuriyet düşmanlarına alan açmaya çalışanlara 31 Mart’ta en büyük dersi vermelerini bekliyorum. Size inanıyorum. Size güveniyorum. Eskişehir hepimizin sevdiği, gurur duyduğu bir kenttir. Siz bizim göz bebeğimizsiniz. Eskişehir’e gözünüz gibi bakın. Eskişehir’i Eskişehir’e gözü gibi bakanlara, gözü gibi bakacak olanlara emanet edin.”

Kaynak: Meltem Karakaş