Europen Eskişehir'deki otelini sattı! Europen Eskişehir'deki otelini sattı!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin 47 yıl sonra birinci parti olmasıyla tarihi bir başarı elde ettiği 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP lideri, başarının elementlerini; gerilim siyasetinden uzak durmak, milletin safında yer almak ve geçmişteki hatalarından ders çıkarmak şeklinde sıraladı.

Özel, seçim sonuçları için "Yüzde 25’lik bir öğrenilmiş çaresizlik vardı. Parti yüzde 38 aldı” yorumunda bulundu. AK Parti’nin ciddi oy kaybıyla ilgili ise “Bir kere biz hatalarımızdan ders aldık. Onlar geçen seçimi kıl payı kazanmış olmayı bir zafer olarak gördüler. Tehlike çanlarını görmediler” dedi.

'ALDIĞIMIZ HER OY CHP'NİN DEĞİL'

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan ana muhalefet lideri, partisine oy verenlerin yalnızca partililer olmadığını belirterek, “Aldığımız her oyun CHP değil, Türkiye İttifakı oyu olduğunun farkındayım. CHP’yi Türkiye İttifakı’nın partisi olarak tutmaya ve bu ittifakı büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

'ERKEN SEÇİP OLUP OLMAYACAĞINA HALK KARAR VERİR'

Bir erken seçim talebinin olmadığını ancak halkın buna karar verebileceğini söyleyen Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dört yıl seçim yok” demesinin bu kaygıdan olduğuna dikkati çekti; “Çünkü güvensizlik oyu olarak görüyorlar. Ben fırsatçılık yapacak değilim. Her an yapılacak seçime hazırız” dedi.

"ESKİŞEHİR'DE MUHALEFET SİYASİ YANKESİCİLİĞE UĞRADI"

Özel, seçim sonuçlarıyla ilgili sevinçlerini şöyle paylaştı:

“Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan “Yapmayın etmeyin” diye yazardım. En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde “CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak” dedim. Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi. Eskişehir’de İYİ Partili aday AK Parti’ye geçti ve siyasi yankesiciliğe uğradı muhalefet. Ona itiraz ediyordum. Kaybetsek kabullenemezdim. Bir de Balıkesir… Orada alacaklıydık. Ama İYİ Parti çok güçlü aday çıkardı ve aday sert kampanya yaptı. Annesinin evinin balkonundan “Git başka yerde demlen” diye bir pankart sarkıttı mitingimde. Ona içerlemiştim. Adıyaman’a acayip sevindim. Kütahya’nın gelmesine aşırı memnun oldum.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi