Arabası olanı şaşırtan haber: Bunları yapanın binlerce lirası cebinde kalacak Arabası olanı şaşırtan haber: Bunları yapanın binlerce lirası cebinde kalacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında yerel seçim sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Yerel seçim takviminin pazartesi MYK’ya geleceğini söyleyen Özel, “Başvurular ne zaman, nereye yapılacak, hangi tarihte istifalar olacak, bunların hepsini takvimlendireceğiz. Kamuoyu araştırmalarıyla vatandaşın gönlünde olan başkanları tekrar aday göstereceğiz” diye konuştu.

BAŞARILIYSA LİSTEDE OLACAK
Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alan belediye başkanlarına ilişkin de konuşan Özel, “Kongredeki tutum bizim için bir ölçüt değil. Kongrede karşımdaymış, başarılıysa listede. Tam olarak böyle yapacağız. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok” dedi. 

“BAZI YERLERDE FEDAKÂRLIK YAPACAĞIZ”
Belediye başkanları ile ilgili anket sürecinin de olacağını belirten Özel, “Gönlümden geçen 2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak” dedi. İYİ Parti ile ittifak sürecine ilişkin Özel, “İttifak mecburi değil. Kendi partilerimizin menfaatiyle Türkiye’nin menfaatini birlikte gözetmemiz lazım. Bazı yerlerde fedakârlık yapacağız. Kazan-kazan ilişki içerisinde olmamız çok doğrudur. Ama bu muhataplarımızla eşit ilişki kurarak olur. Gereken yerde doğru ilişki kurulur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi