Tepebaşı Aday Adayı Ahmet Sivri ziyaretleri artırdı Tepebaşı Aday Adayı Ahmet Sivri ziyaretleri artırdı
Haftalık Pazar toplantısında İYİ Parti’den istifa eden Nebi Hatipoğlu’nu sert bir dille eleştiren Hüseyin Özcan, Hatipoğlu’nun bundan sonraki süreçte ne yapacağına ilişkin kendisine oy veren seçmene açıklama yapmak zorunda olduğunu söyledi. Özcan, Hatipoğlu’nun Demokrat Parti’den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağına ilişkin çıkan söylentilerin de doğru olmadığını ifade etti.
“ŞAHSİ MENFAATLERİNE HİZMET İÇİN Mİ TERCİH ETTİ KENDİLERİ?”
Hüseyin Özcan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“İYİ Parti Milletvekili Sayın Nebi Hatipoğlu partisinden istifa etmiştir. Şimdi büyük bir beklentiyle partisinden aday olan, büyük bir beklentiyle önseçime girip üyesinin oyuyla 3 bin civarında bir üyenin kendisine oy vererek ön seçimde Sayın Hatipoğlu’nu birinci sıraya getirdi. Şimdi milletvekilleri maaşlarını 3 ayda bir alırlar. Sayın Hatipoğlu, 14 Mayıs’ta seçildi, ağustos maaşını aldı daha ikinci emekli maaşını almadan partisinden istifa etti. Kendisine ön seçimde oy veren kıymetli İYİ Parti üyelerini aldatmış oluyor mu? Ya da kendisine oy veren, partisine oy veren 86 bin seçmene kazık mı attı? Acaba milletvekilliğini halka hizmet için değil de şahsi menfaatlerine hizmet için mi tercih etti kendileri?
“BİZİM BAGAJI OLANLARLA, ARKASINDA YÜKÜ OLANLARLA İŞİMİZ OLMAZ”
Eğer başka bir hesap varsa bunu açık bir şekilde vatandaşlarımızla paylaşmalıdır ki istifa ettiği günden beri ne sosyal medya hesaplarından ne de herhangi bir şekilde kendisinden haber alınamamaktadır. Eğer Eskişehir’deyse çıkıp da ne yapacağına dair kendisine oy veren 86 bin seçmene bir şeyler söylemek zorundadır. Kapalı kapılar arkasında hangi pazarlıkları yaparak milletvekilliğinden istifa etmiştir. Eskişehir’de kendisi belediye başkan adayı yapmak isteyen kimler vardır? Bizim partimizin olmadığını burada söyleyeyim. Birileri birtakım twitler atarak Sayın Hatipoğlu’nun Demokrat Parti’den büyükşehir adayı olacağını söylemişlerdir. Bizim bagajı olanlarla, arkasında yükü olanlarla işimiz olmaz. Dolayısıyla bir siyasi partinin il başkanı olarak, kendisine oy vermemiş biri olarak Eskişehir siyasetinde eğer altı tane milletvekilinden bir kişiyseniz çıkıp bundan sonraki planınızla ilgili en azından size oy vermiş insanlara bir açıklama yapmak durumundasınız.” 
“HER İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ”
Özcan birkaç haftaya kadar bazı ilçelerdeki adaylarını da açıklayacaklarını belirtti. Özcan her ilçeden aday çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi