Hem Sosyalleşiyorlar Hem Üretiyorlar Hem Sosyalleşiyorlar Hem Üretiyorlar

Modern Futbol programında gelen soruları yanıtlayan Önder Özen'e ''Eskişehirspor'un BAL'a düşmesi sizde nasıl duygular uyandırdı? Kulübün düşüşü ya da geçmişteki güzel anılar üzerinden neler söylersiniz?'' sorusu soruldu.

Özen ise; ''Bende nasıl duygulan uyandırdı, tek kelime ile söylüyorum öfke'' cevabını verdi. Önder Özen konuşmasının devamında öfkesinin nedenlerini açıkladı;

''Eskişehirspor ilk defa düşmüyor, ama ilk defa amatör lige düşüyor. Brinci devre bitip transfer dönemi geldiğinde Eskişehirspor'un ligde kalma umudu vardı, kalıcak gibiydi de ve takımın tamamı Eskişehirspor genç takımından çıkan çocuklardan oluşuyordu. Maçlarda 15 bin, 20 bin seyirci oluyordu. O çocuklarla Eskişehirspor mücadele ediyordu ve muhtemelen düşmeyecekti, ucu ucuna kalıcaktı ama düşmeyecekti. Sonra bir çok kişi transferi açmak için hatır kredisini kullandı, telefonda yalvardı ben bile bir iki oyuncudan rica ettim. Yönetim kurulu zaten acayip çalıştı. Hatır kredileri tükendi, para kredileri tükendi, borçlanıldı, dünya kadar oyuncu getirildi, onlar oynamaya başladı. Eskişehirspor düşmeyi bile yüzüne gözüne bulaştırdı, düşmeyi bile beceremedi. Yahu o çocuklarla düşseydiniz ya. Düşmek için dünya kadar adam aldınız. Bu aptallık, bakın bu aptallık da değil artık ya, edebilfiğim bütün hakaretleri ettiğimi kabul edin kim mahkemeye verecekse de versin bunu yaptınız ve buna göz yuman basın, buna göz yuman taraftar, transfer diye deliren taraftarlar onlarada aynı şeyi söylüyorum bu aptallığa herkes ortaktır.'' dedi.

Bu çocuklarla düşmeyi becerebilmeliydi Eskişehirspor diye Özen eskişehirspor'un yıllar önce Eskişehirspor'un yine 3. lige düştüğünü hatırlatarak ''Eskişehir'in kendi çocuklarıyla 3. ligde şampiyon oldu yahu sizin hafızanızda mı yok ya, bu şehrin kaynaklarına bu kadar mı güvensizsiniz de gittiniz yangından mal kaçırır gibi o transferleri yaptınız, paraşütsüz takımı sonuncu yaptınız. Bu 'bir', şehrin çocuklarıyla düşmeyi beceremediğiniz için'' dedi.

Özen Eskişehirspor'un çok paralar kazandığını ve 10 yıldır hiçkimsenin bu paraların hesabını sormadığını belirterek 'ikinci' nedenini açıkladı;

''On yıldır hesap sormadınız. En büyük parayı Eskişehirspor kazandı taransferden. Alper Potuklar, Erkanlar, Veyseller, Tarık Çamdallardan, Ruud Boffinlerden en çok parayı Eskişehirspor kazandı. Bir kişi sormadı paralar nerde diye, bir kişi mahkemeye gitmedi, bir kişi soruşturma açmadı, bunu yapmak suça ortak olmaktır, hepiniz suça ortaksınız'' dedi.