Eskişehirspor yönetimi, göreve geldikten sonra ikinci yönetim kurulu toplantısını dün akşam yaptı.


Genel kurul sonrası tesislerde tanışma toplantısı yapan Eskişehirspor yönetimi, dün akşam tesislerde ikinci kez bir araya gelerek, ayrıntılı bir toplantı gerçekleştirdi.
Görev dağılımının bir kısmını gerçekleştiren ve ardından yeni sezon yol haritasını belirlemek için görüşmelere devam eden Başkan Ulaş Entok ve yöneticiler, öncelikli olarak iyi bir teknik direktör transferi yapılması kararını verdi.


BAŞAL VE ÇELİK BAŞKAN YARDIMCISI
Alınan bilgilere göre Başkan Ulaş Entok yönetiminde bulunan Ahmet Başal ve Niyazi Çelik’e başkan yardımcılığı görevi verildi. Alt yapı sorumlu yönecisi Eray saygı olurken, Mali Asbaşkanlık görevi ise İhsan Alp’e verildi. Genel sekreter ise Avukat Yusuf Ünal oldu.


FUTBOL ŞUBESİ ÜSTÜNBAŞ VE ÇİFTER’İN
Eskişehirspor’da Siyah kırmızılı camiayı hedef taşıyacak kadronun seçiminde ve transferinde önemli rol üstlenecek Eskişehirspor kulübü futbol şube sorumluluğu ise, bu sezon Bölgesel Amatör lige yükselen 2 Eylül Spor Kulübünde başkanlık görevini yürüten ve Entok’un çağrısı üzerine başkanlıktan istifa ederek Eskişehirspor yönetimine giren Safa Üstünbaş’a verildi. Berkay Çifter’de Üstünbaş ile birlikte futbol şubesinde görev yapacak diğer isim oldu.


ÖNCE TEKNİK ADAM TRANSFERİ
Yönetim içinde diğer görev dağılımlarının ise bitmek üzere olduğu öğrenilirken, toplantıda Eskişehirspor’u Bölgesel Amatör ligden kurtaracak tecrübeli bir teknik direktörün transfer edilmesi yönünde çalışmaların hızlandırılması kararı alındı.


HAFTA SONUNA KADAR BİTECEK
Teknik direktör konusunda bazı isimlerle ön görüşme yapan Futbol Şube Sorumlusu Safa Üstünbaş’ın, hafta sonuna kadar hoca konusunu çözeceği öğrenildi.

Kaynak: Murat Dağtekin