Eskişehir'de feci kaza: Motosiklet sürücüsü ölümden döndü Eskişehir'de feci kaza: Motosiklet sürücüsü ölümden döndü

Yeni Yol Okulları üçüncü sınıf öğrencisi Ömer Yıldırım, birkaç ay önce Eskişehir’in tarihi turistik yerlerini anlattığı Eskişehir Gezisi isimli kitabını çıkardı. Ezgi Akyıldız editörlüğünde çıkan kitabı, Porsuk Kültür Yayıncılık bastı.

Yıldırım, Sınıf Öğretmeni Nevin Kurt, Rehberlik Öğretmeni Burçin Serbest ve babası gazeteci Cihan Yıldırım ile Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Yıldırım, kitabını imzalayıp Büyükerşen’e verdi ve çocuklar için yaptığı hizmetler için kendisine teşekkür etti.

Kitabı inceleyen ve bazı bölümleri okuyan Büyükerşen, Ömer’i tebrik etti. Yıldırım’a çeşitli hediyeler veren Yılmaz Hoca, Ömer’in belediyeye ait müzelere ücretsiz girmesi için kart yapılması talimatını verdi.


Büyükerşen, Ömer’in öğretmenlerini ve ailesini kutladı.

Ömer’in kitabı, Eskişehir Tanıtım Grubu’nun töreninde ödüle layık görülmüştü.
Kitapta, Ankara’daki bir okulda öğrenim gören 3-A sınıfındaki öğrencilerin Eskişehir’e yaptıkları gezi anlatılıyor. Eskişehir’in tarihi, yeme içme kültürü, müzeleri, önemli şahsiyetler ve turistik yerleri çocukların diyalogları üzerinden aktarıldı. Eskişehirspor, Devrim Otomobili, Yunus Emre gibi kentin markalarına da çocukların anlayacağı şekilde değiniliyor. Simit yiyen, met helvası ve lületaşı alan, çiböreğin tadına bakan çocukların son durağı Eti oluyor. Odunpazarı Evleri, Masal Şatosu, OMM, Kurtuluş Müzesi gibi yerler de geziliyor.

Kaynak: Rıdvan Öztürk