Eskisehir.net’e ulaşan bir okurumuz “Eskişehir Barboros İlköğretim Okulu… Okulda çalışma varken çocuklar tehdit altında, makineler çalışıyor. Lütfen yetkililer görsün” mesajı paylaştı. Bunu haber yapmamız üzerine konuyla çok sayıda şikayet aldık. Hatta bir veli çocuğunun yaralandığını iddia etti.
Bir takipçimiz de “Burada hiçbir tedbir alınmadığı için benim çocuğum, başka bir çocuk tarafından buradaki moloz yığınındaki taşı alarak çocuğumun kafasına atıldı ve burnu kırıldı ama yönetim bana sadece kağıt üzerinde her şeyi yaptıklarını ve hiç bir şey yapamayacaklarını istediğim yere gidebileceğimi söylediler” şikayetini paylaştı.
Bir diğer mesajda ise “Bu gördüğünüz toprak yığınlarının arasında koca koca taşlar var. Hafriyat şirketi getirdi üç gündür hiçbir önlem alınmadan orada duruyordu. Dün o taşlardan dolayı talihsiz bir olay yaşandı çocuklar arasında. Ne okul yönetimi ne hafriyat şirketi hiçbir önlem almadan eski binayı yıkıp yeni bina için çalışmalar sürdürüyorlar aylardır. Benim arkam sağlam bana hiçbir şey olmaz havasında herkes. Çocuğun kafası yarılıp beyin kanaması mı geçirmesi gerekiyordu” denildi.
Haber merkezimize son gelen şikayette ise “İnşaat firması hala bir barikat kurmuyor. Lütfen yetkililer görsün. Bir başka çocuğun başına gelmesin” denildi.