Eskişehir Barosu çelenk sunma törenine katıldı Eskişehir Barosu çelenk sunma törenine katıldı

Eskişehir OSB Teknik Koleji 9. ve 10. Sınıf öğrencileri, Eskişehir Teknik Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Uzay ve Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalı Dr. Öğrt. Üyesi Metin Altan ve Fizik öğretmeni A.Ceren İldaşer, İdil Çeliker rehberliğinde Yunusemre Gözlemevi'ne ziyarette bulundu.

"Gezegenler ve Güneşin yapısına dair merak ettikleri sorulara yanıt buldular"

Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; "Okulumuz 9. ve 10. Sınıf öğrencileri, Eskişehir Teknik Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Uzay ve Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalı Dr.Öğrt.Üyesi Metin ALTAN Hocamız ve Fizik öğretmenlerimiz A.Ceren İLDAŞER, İdil ÇELİKER rehberliğinde Yunusemre Gözlemevi'ne ziyarette bulundular.

Gezegenler hakkında bilgiler alan öğrencilerimiz Güneş’in yapısını ve üzerinde bulunan lekeleri gözlemleyerek teleskop kullanmayı deneyimlediler. Gezegenler ve Güneşin yapısına dair merak ettikleri sorulara yanıt buldular.

Öğrencilerimiz Gözlemevindeki yüksek çözünürlüklü teleskopların bulunduğu kubbede gözlem yapma fırsatı bularak, Mars yüzeyi üzerindeki kraterlerin taslağının bulunduğu laboratuvarda gezici kameralarla inceleme yaptılar.

Bizlere verdiği destek ve misafirperverlik sebebiyle Dr.Öğrt.Üyesi Metin ALTAN hocamıza teşekkür ediyoruz."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi