Aksoy'dan Eğitim Öğretim açılış töreni Aksoy'dan Eğitim Öğretim açılış töreni

Odunpazarı Belediyesi aldığı meclis kararına göre misafirhane ve kreş ücretlerine zam yaptığını duyurdu. Zafer Partisi Odunpazarı Ilçe Başkanı Tarık Tuncel ise bu durumu eleştiren bir açıklama yayınladı. 

"07.09.2023 perşembe günü Odunpazarı Belediyesi meclisi bir karar alarak misafirhane ve kreş ücretlerine zam yaptığını duyurdu. 
Sayıştaydan gelen karar neticesinde meclis üyeleri oturmuşlar, bir zam yapalım demişler. Ve fakat öyle böyle bir zam değil. Belediye ve kamu çalışanları yakınlarının kreş aylık ücretleri 1500 liradan 4000 liraya, özel olarak çocuğunu belediye kreşlerine kaydettirenlerin aylık ücretleri 2000 liradan 6000 liraya çıkartarak "guncelleme" yapımışlar. Ustelik daha 4 ay kadar once %25 zam yapılmisti. Bu fahiş fiyat artışının nedeni sorulduğunda da gelirlerin giderleri karşılamadığı söylenmiştir. 


Bu durumda biz Zafer Partisi Odunpazarı İlçe Başkanlığı olarak soruyoruz; madem bu kadar büyük gideler vardı, bu gelirlerin giderleri karşılamadığı bir günde mi anlaşıldı da bir günde karar alıp bu kadar büyük zam yapıyorsunuz? Ya da ,Madem bu yuksek maliyetler bugüne kadar bütçeden karşılanıyordu da bir anda %300lere varan zamlar yapılmadan daha küçük zamlarla vatandaşlarımızın mağdur olmamaları sağlanamaz mıydı? 7 Eylülde karar alıp 15 Eylülde ödeme yapılması çağırısı yapıyorsanız,  bu miktarı ödeyemeyecek olan ailelerin çocuklarını anaokullarınızdan alıp başka okullara kaydettirme zamanı kalmadığı için, diğer okullarda kontenjanların dolması nedeniyle hak kayıpları yaşamalarının sorumluluğunu belediye olarak siz mi alacaksınız,  yoksa suçu sayıştaya mi atacaksınız?
Güzel Odunpazarımızda hizmet konusunda  mahalle mahalle ayırımcılık yapılması yetmiyormuş gibi şimdi de mali güç ayırımcılığı da mi yapmaya başladınız?
Biz Zafer Partisi Odunpazarı Ilçe teşkilatı olarak yerel yönetimi seçimle kazanıp bu adaletsizliklere bu statü ayırımcılıklarına son vermeye talibiz. Odunpazarılıların bu adaletsizliklere göz yummayıp teveccühlerini bizden yana kullanacaklarına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi