Eskişehir'de arkadaşını bıçaklayarak öldüren sanığın cezası belli oldu Eskişehir'de arkadaşını bıçaklayarak öldüren sanığın cezası belli oldu

Eskişehir’de Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü ve ESKİ Genel Müdürlüğü yapan Garip Yıldırım, emekli olduktan sonra CHP’de politika yapmaya başladı. Özellikle Odunpazarı bölgesinde ağırlığı olan Yıldırım çevre, su kaynakları ve yenilenebilir enerji konularında şehrin uzman isimleri arasında yer alıyor.
Yıldırım, 14 Mayıs 2023 seçiminde milletvekili aday adayı, 31 Mart 2024 yerel seçiminde de büyükşehir belediye başkan aday adayı oldu.
Yıldırım “Eskişehir’e denizi getiren adam’ olarak biliniyor. Kentpark ve içindeki yapay plaj onun döneminde yapıldı. Öte yandan Garip Yıldırım, ESKİ Genel Müdürlüğü döneminde Eskişehir’e iki baraj kazandırdı. Sarısungur ve Aşağı Ilıca (Aktarmaç) barajları onun döneminde yapıldı. 
Sazova, Kentpark ve Göletli Park (Ayten Usta) parklarının arkasında da Garip Yıldırım var.
Yıldırım, Eskişehir’de 1999-2004 arasında Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü yaptı. İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Yıldırım, Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (ESKİ) 2004-2013 arasında Genel Müdürlük yaptı. Halen GYD Yapı’nın sahibidir.
Yıldırım’ın DSP’den gelen Odunpazarı adaylığına sıcak baktığı ve Cuma günü (9 Şubat 2024) basın toplantısı yaparak adaylığını ilan etmesi bekleniyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi