Çaresiz vatandaşlar getirdikleri süpürgelerle temizlik yaptı Çaresiz vatandaşlar getirdikleri süpürgelerle temizlik yaptı
 

Odunpazarı Belediyesi açıklaması: 

"Basına ve kamuoyuna, 

18.09.2023 TARİHİNDE İHLAS HABER AJANSI TARAFINDAN BASINA SERVİS EDİLEN VE BAZI internet sitelerinde yayınlanan “evlerinden getirdikleri süpürge ve küreklerle temizlik yaptılar” başlıklı habere istinaden,

18.09.2023 Pazartesi günü, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından “Evlerinden getirdikleri süpürge ve küreklerle temizlik yaptılar” başlıklı haber abonelerine servis edilmiş ve söz konusu haber çeşitli başlıklarla internet sitelerinde yer almıştır.

Söz konusu haberde, Odunpazarı ilçemize bağlı Kanlıpınar Mahallesinde bulunan Şehr-i Derya Parkında, çöplerin toplanmaması ve alanın bakımsız olması karşısında çaresiz kalan bazı vatandaşların evlerinden getirdikleri süpürge ve küreklerle temizlik yaptıklarına dair bilgiler bulunmaktadır.

Kanlıpınar Göleti de denilen Şehri Derya Piknik Alanı, Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge Müdürlüğü’nün 11.07.2017 tarih ve 78865845-000-471615 sayılı yazıları ile Odunpazarı Belediyesi’nin sorumluluğundan alınmıştır. O tarihten itibaren de Şehri Derya Piknik Alanı DSİ’nin, sorumluluğuna geçmiştir. Üstelik defalarca yaptığımız açıklamalarda piknik alanının Belediyemiz yetkisinden alınmasının doğru olmadığını ve bu durumun Eskişehirli hemşehrimizin zararına olacağını vurgulayarak, yetkilileri uyardık.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Saygılar…" 

Kaynak: Bülten