Türkücü ve oyuncu Nuri Sesigüzel, İstanbul'da hayatını kaybetti. 86 yaşında kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Sesigüzel, yarın son yolculuğuna uğurlanacak. İbrahim Tatlıses sosyal medaya hesabından yaptığı açıklamada "Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz, duydum üzüntümü anlatamam tüm sevenlerine ailesine baş sağlığı dilerim" dedi. 

Sesigüzel için yarın öğle vakti Teşvikiye Camii'nde tören düzenlenecek. Nuri Sesigüzel'in daha sonra Büyükçekmece mezarlığında toprağa verileceği belirtildi.

Nuri Kaçtaş ya da herkesin tanıdığı adıyla Nuri Sesigüzel, dünyaya gözlerini bazı kaynaklara göre 1937, bazılarına göre 1943 yılında Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Karaotlak köyünde açtı. Daha 13 yaşındayken halk müziğine gönül verdi. Bu işe öylesine büyük bir tutku besliyordu ki 14 yaşında saz çalmaya başladı.

Sesigüzel, Denizli Er Eğitim Merkezi'nde askerliğini tamamladıktan sonra artık kendine kariyer yolunu çoktan çizmişti bile. Hayatının geri kalanında hep halk müziği olacaktı. Vatani görevinin ardından evine geri döndü.Ama orada uzun süre kalmadı. Ablasının yaşadığı İstanbul'un Balat semtine yerleşti.

1961 yılında İstanbul Radyosu'nun açtığı sınavları kazanmasıyla da çocukluk hayalini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı. Radyo sanatçısı olarak çalışmaya başladı.