AK Parti'den istifa eden Faruk Güler'in yeni adresi belli oldu AK Parti'den istifa eden Faruk Güler'in yeni adresi belli oldu

 Nebi Hatipoğlu, kent içi ulaşımın daha rahat sağlanabilmesi için Gündoğdu’ya tramvay hattı getirileceğini açıkladı. AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Nebi Hatipoğlu vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin dört yanında mahalleleri gezerek, incelemelerde bulunan Hatipoğlu, günün ilk ziyaretini Gündoğdu Mahallesi Muhtarı Sevgi Doğan’a gerçekleştirdi. Muhtar Doğan’dan mahallede yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, daha sonra esnafları gezerek, çözümü istenen sorunları dinledi. Nebi Hatipoğlu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanırken, yaptığı konuşmada müjdeyi vererek, “Tramvayı Gündoğdu’ya getireceğiz. Rahat ulaşım tüm vatandaşlarımızın hakkıdır” dedi.

Mahalle halkının sorunlarını tek tek dinledikten sonra bu sorunların çözümü için gerekli projelerin hazırlandığını, 25 yılda yapılmayan düzenlemelerin AK Parti belediyeciliği döneminde, 2 yıl içerisinde yapılmaya başlanacağını ifade eden Nebi Hatipoğlu, “Özellikle önce mahallelerimizin ardından da Eskişehirimizin çehresinin değişmesi gerekiyor. Bunun çözümü imar düzenlemesidir. Mevcut yerel yönetimler 25 yıldır 24 dairede kentsel dönüşüm yaptılar. Belli ki bu işi yapmaya ne niyetleri ne de güçleri var. Bunları yaparsak biz yaparız. Ayrıca, kentimizdeki her mahallemize birçok amaca hizmet eden kapalı pazar yerleri inşa edeceğiz. Bu alanlar mahallelilerin toplanma ve sosyalleşme yeri olacak. Mesela üst katı düğün salonu, yanı gençler için spor alanları,  sosyal tesisler ve cenazelerimiz için taziye evleri bile yer alacak. Bu işler belediyelerin işleridir. Bunca yıldır yapılmamış ama biz bunların hepsini yapacağız. Gündoğdu Mahallesi şehre en yakın yerlerden birisi ama ulaşım sorunları nedeniyle sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Bu sorunun çözümü çerçevesinde tramvayı da buraya getireceğiz. Rahat ulaşım tüm vatandaşlarımızın hakkıdır. Bunun yanı sıra bir caddemizi güzel bulvar yapacağız ve buradaki dükkan sorunu da çözülmüş olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi