Asgari ücretle çalışanlara iyi haber: Bu yöntemle maaşınız 5 bin lira artacak Asgari ücretle çalışanlara iyi haber: Bu yöntemle maaşınız 5 bin lira artacak

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, mahalle ziyaretlerine devam ederek, vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini dinlemeye devam ediyor. Bu çerçevede seçim çalışmalarına başladığı ilk günden itibaren saha çalışmalarını sürdüren Nebi Hatipoğlu, Esentepe Mahallesi’ne gelerek, mahalle muhtarı İrfan Okay’ı ziyaret etti. Mahalle halkının yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, sokakları tek tek gezerek, incelemelerde bulundu. Muhtar İrfan Okay, Esentepe Mahallesi’nin görmezden gelindiğini, unutulduğunu ve ulaşım, yol, imar ile altyapı gibi çözülmesi gerek sorunlarla yıllardır ilgilenilmediğini söyledi. 

“Bunca yıldır bu yatırımlar yapılmadıysa, belli ki bunu yapabilecek ne güçleri ne de niyetleri var”
Yaptığı incelemelerin ardından Esentepelilerin şikayetlerini dinleyen Hatipoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu yollar, altyapılar ve çevre düzenlemeleri yatırım yapmadan çözülebilecek bir iş değil. Bunca yıldır bu yatırımlar yapılmadıysa, belli ki bunu yapabilecek ne güçleri ne de niyetleri var. Biz bunların hepsini yapacağız. Öncelikle altyapı problemli çözülecek, 1999 depreminden önce yapılmış binalar imar düzenlemesi ve kat arttırımıyla yenilenecek, kaldırım ile yol çalışmaları yapılacak ve Esentepe’nin ulaşım sorunları çözülecek. biz bunların hepsini yapacağız. AK Parti belediyeciliğinde ötekileştirme yoktur, kalkındırma vardır. İnşallah görevi aldığımızda kentimizin tamamını refaha ulaştıracağız. Belli başlı 1-2 mahallede her şey maşallah tıkırında ama buradaki bir çocuk her yağmur yağdığında perişan oluyor. Okul üniformaları bile bu çamura dayanmıyor. Her sokak çukur dolu, vatandaş gerçekten zor anlar yaşıyor. Yani, o mahallelerdeki çocukların yaşama ve eğitim gibi hakları var da buradaki çocukların yok mu? Her zaman söylediğim gibi göreve geldiğimde kendi çocuklarım için ne istiyorsam, kentimizdeki tüm çocuklar için de aynı güzellikler için çalışacağım” dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi