Eskişehir’e göç eden depremzede Ayşe Öğüt: “Ne şehirler ayağa kalkabildi ne de bizler” Eskişehir’e göç eden depremzede Ayşe Öğüt: “Ne şehirler ayağa kalkabildi ne de bizler”

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek, istek ve ihtiyaçlarını dinlemeye devam ediyor.

Bu çerçevede kent genelinde çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Hatipoğlu, geçtiğimiz eylül ayında okulların açılmasına 1 hafta kala depreme dayanıksız olduğu için kapatılan Eskişehir Anadolu Lisesi’nin velileriyle buluştu. Velilerin yaşadıkları mağduriyetleri dinleyen Hatipoğlu şöyle konuştu;

 “Bu hadise, öğrencilerimizin güvenliği için hayata geçirilen bir hadisedir. Eskişehir Anadolu Lisesi köklü bir lisedir. Burada sizin okulunuzun boşaltılma sebebi sizlere karşı yapılmış bir şey değil, çocuklarımızın emniyeti için yapılmış bir şey. Deprem yönetmeliğinden önce yapılan binalarda bir deprem riski var. Bizim birinci derecede görevimiz çocuklarımızın geleceğini düşünmek, iyi okullarda okumasını sağlamak. Bunun dışında okulumuzun bazı ulaşım ve altyapı sorunları olduğundan bahsettiniz. İnşallah nasip olur 31 Mart'tan sonra seçimleri kazanırsak, zaten yapmak zorundayız. Biz olmasak da başka biri zaten bunu yapmak zorunda. Memleketimiz kurtarılacaksa ileride çok daha iyi yerlere geleceksek, çocuklarımızın eğitimiyle olacak. Onun için eğitim benim de en önem verdiğim şey. Belediye başkanı seçildikten sonra da kendi çocuklarım için ne istiyorsam, kendi çocuklarımı nereye gitmesini ve nereye gitmemesini istiyorsam, Eskişehir'de bütün hemşerilerimin çocukları ve geleceği için de aynı özeni göstereceğim. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımızı korumamız lazım.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi