Eskişehir'de ormanlık alanlara girişler yasaklandı: Bu tarihte başlayacak Eskişehir'de ormanlık alanlara girişler yasaklandı: Bu tarihte başlayacak

Sivrihisar Belediyesi’nin, BM Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu, UNESCO, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla bu yıl 8’ncisini düzenleyeceği Sivrihisar Uluslararası Nasrettin Hoca Kültür ve Sanat Festivali için geri sayım başladı.  5-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festival çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapacak. Festival alanı Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi olacak. 

KONSERLER

Haluk Levent, Oğuzhan Koç ve Tuğçe Kandemir festival programı kapsamında Sivrihisar’da sahne alacak.  Festivalin ilk gününde 90’lı yılların sevilen isimleri Murat Makar, Seçil, Zafer Peker, Hazar ve Taner konser verecek. Yine aynı sahnede Türk pop müziğinin sevilen ismi Tuğçe Kandemir hayranlarıyla buluşacak. Festivalin ikinci gününde sevilen şarkıcı Oğuzhan Koç sahne alacak. Festivalin kapanışını ise Haluk Levent yapacak. 

SANAT SEMPOZYUMU

Festival süresi boyunca Surp Yerrortutyun Kilisesi’nde Sanat Sempozyumu gerçekleşecek. Çalıştaya yurt içi ve yurt dışından 40 sanatçı katılacak.  
Seran Tepeoğlu küratörlüğünde ortaya çıkan eserler Surp Yerrortutyun Kilisesi’nde sergilenecek. 

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Festivale Eskişehir’den katılmak isteyenler için 5-6-7 Temmuz tarihlerinde saat 09.00’da Atatürk Lisesi, Özdilek AVM ve Atatürk Bulvarı Migros önünden araç kaldırılacak. Sivrihisar’dan dönüşler ise saat 23.30’da olacak.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi