CHP yeni il başkanını 24 Eylül’de seçecek CHP yeni il başkanını 24 Eylül’de seçecek

MHP, 12 Ağustos’ta Tepebaşı İlçe Kongresini yaptı. , Mustafa Komar görevini Okan Ekşi’ye devretti. 13 Ağustos’ta da Odunpazarı İlçe Kongresi yapıldı. Uğur Yüceses da görevini Faruk Duman’a devretti. MHP’nin iki merkez ilçe kongresi Taşbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı.
MHP’nin İl Başkanlığı kongresi ise 17 Eylül Pazar günü saat 12.00’de parti binasının altındaki Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak. Nisan 2018’de göreve gelen mevcut İl Başkanı İsmail Candemir’in görevine devam etmesi bekleniyor. Tecrübeli siyasetçi Nisan 2018’de İl Başkanı Kadir Bıyık’ın milletvekili olmak için istifa etmesiyle yönetim içinden seçilerek göreve gelmişti. Candemir, Bıyık yönetiminde il sekreteriydi.
2019 yerel ve 2023 genel seçiminde aday adayı olmayan Candemir, herhangi bir adaylık düşünmediğini zaman zaman dile getiriyor. Candemir, 2020’deki kongresinde güven tazeleyerek il başkanlığına devam etmişti.
Eskişehir’de en uzun süreli il başkanlarından olan Candemir, yaklaşık bir yıl önce Yazıişleri Müdürümüz Cihan Yıldırım’ın canlı yayınında Mart 2024 yerel seçim hedefi için “Odunpazarı bizim Kızılelma’mız” demişti.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi