Rozet taktığım ellerim yakanda olacak Rozet taktığım ellerim yakanda olacak

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile Milliyetçi Hareket Partisi Tepebaşı İlçe  Başkanlığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinde tedavi gören  hastalara moral ziyaretinde bulundu. Sosyal faaliyetlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Eftal GÜLERMAN öncülüğünde gerçekleşen faaliyette, Lösemili çocuklar haftası nedeni ile çocuklara turuncu balon ve çeşitli hediyeler verildi. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Tepebaşı İlçe Başkan Vekili Ahmet BİRİCİK,
"2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak, lösemili çocuklarımızın yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek, onların moral motivasyonunu artırmak, onlara destek olmak ve ülke genelinde farkındalık çalışmalarının arttırılmasına katkıda bulunmak amacı ile bugün burada bulunmaktayız. 

Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanmakta, küçük bedenler uzun ve hassas bir tedavi sürecine girmektedir. 

Lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur. Bu nedenle sadece 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında değil herzaman tedavi gören çocuklarımızın yanında olmalı, minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşmasını sağlamalı, toplumsal farkındalığın oluşması yönünde çalışmaların sürekliliğini sağlamalıyız. Milliyetçi Hareket Partisi Tepebaşı İlçe Başkanlığı olarak bu hassasiyetlerin bilinciyle her fırsatta tedavi gören çocuklarımıza yönelik faaliyetlerimizi yaparak, tedavi gören çocuklarımızın moral ve motivasyonunu artırmak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın Lösemi ile mücadelelerinde yanlarındayız ve bu konuda üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın toplumumuzda farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder kanser ile mücadele eden tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim." dedi.

Kaynak: Bülten