EOSB Başkanvekili de olan Metin Saraç, Dumlupınar Üniversitesi IEEE öğrenci kolunun Spor Bilimleri Konferans Salonu’nda düzenlendiği etkinlikte konuştu.

Saraç “Kariyer ve Teknoloji etkinliğine davetli konuşmacı olarak katılıp, öğrenci kardeşlerimizle sohbet etme fırsatı buldum.

Kendi adıma keyifli ve güzel bir sohbetti. Umarım genç kardeşlerimizin vizyonlarına küçükte olsa bir katkım olmuştur” dedi.

IEEE NEDİR?

IEEE, "Institute of Electrical and Electronics Engineers" anlamına gelir ve dünya çapında teknoloji ile ilgili alanlarda çalışan profesyonellerin en büyük teknik profesyonel organizasyonlarından biridir. 1884 yılında kurulan IEEE, mühendislik, bilgisayar bilimi, elektronik, telekomünikasyon ve diğer ilgili disiplinlerdeki araştırmaları ve uygulamaları destekler ve teşvik eder.

IEEE'nin Ana Faaliyetleri

  1. Yayınlar ve Konferanslar:

    • IEEE, bilimsel ve teknik makaleler, dergiler, konferans bildirileri ve standartlar yayınlar. IEEE Xplore dijital kütüphanesi, bu kaynaklara erişim sağlar.
    • Yıllık olarak yüzlerce konferans düzenler ve bu konferanslar, araştırmacıların ve profesyonellerin en son gelişmeleri paylaşmalarını ve tartışmalarını sağlar.
Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi