Metin Akpınar, yıllar sonra ortaya çıkan kızı Duygu Nebioğlu'nu kabul ettikten sonra bir başka kızının daha olduğunu öğrendi.

Sevgi Katkıcı’nın da DNA testi sonucu Akpınar’ın kızı olduğu kesinleşti. Mahkeme, Akpınar ile Katkıcı arasında soy bağını resmen kurdu.

Katkıcı, babasıyla hiç yakın bir ilişki kuramadığını ve ondan özür beklediğini ifade etti. İkiz kız kardeşler, çocukluklarında bakıcıya bırakılmış ve Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişti.


METİN AKPINAR'IN KIZI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

İkizlerden Duygu Nebioğlu mahkeme kararıyla usta isminin kızı olduğunu kanıtlanmıştı. İkizi Sevgi Katkıcı ise mahkeme kararını bekliyordu.

Sevgi Katkıcı'nın Metin Akpınar’a karşı Antalya Aile Mahkemesi'nde açtığı dava sonuçlandı. Antalya Adli Tıp Kurumu'ndan alınan DNA raporu, Antalya 5. Aile Mahkemesi'ne ulaştı. Raporda, Sevgi Katkıcı'nın Metin Akpınar'ın kızı olduğu tespit edildi. Mahkeme, Metin Akpınar ile Sevgi Katkıcı arasında soy bağının kurulmasına karar verdi.


ONDAN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLEDİM

Sevgi Katkıcı, "Baba-kız ilişkimiz hiç olmadı. Duygu daha çok görüştü. Bir sarılma, bir öpme, bir arama görmedim. Hep ben özel zamanlarda aradım. Çıkan haberlerden sonra da aramasını, özür dilemesini bekledim. 

Yaptığı basın açıklamasında bizi büyüten Özdener Bey ve Emine Hanım'dan özür dilemesini, 'Benim çocuklarıma yıllarca baktınız' diyerek teşekkür etmesini bekledim ama maalesef bunların hiçbirini göremedim" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi