Eskişehir'de havaların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde, sıcaklıkların 4 ila 6 derece azalarak 14 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre; bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Bugün akşam saatlerinde Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü çevrelerinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra ise Eskişehir'in güney ve doğu kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Hava sıcaklığıyla ilgili olarak Bursa çevrelerinde önemli bir değişiklik beklenmezken; Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illeri genelinde 4 ila 6 derece azalma bekleniyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Kütahya ve Bilecik illeri genelinde zaman zaman saatte 40 ila 60 kilometre hızla kuvvetli, Bursa ili genelinde ise aynı yönlerden saatte 50 ila 70 kilometre hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Meteoroloji, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında kuvvetli rüzgar, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar oluşabileceğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Öte yandan, Eskişehir'de hava sıcaklığının Çifteler, Mihalıççık, Beylikova ve Han ilçelerinde 14 dereceye kadar düşebileceği değerlendiriliyor. Bu sıcaklık düşüşü, özellikle tarım, ulaşım ve günlük yaşam üzerinde etkili olabilir. Eskişehir hava durumu, Eskişehir sıcaklık tahmini, Eskişehir yağış uyarısı gibi konularda güncel bilgileri takip etmek önemlidir. Bu bölgesel hava değişiklikleri, özellikle Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te yaşayanlar için önem taşımaktadır.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı