İl Müdürlü tarafından Mimar Sinan Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak "Meslek Seçiminin Önemi ve Geleceğin Meslekleri" konulu seminer verildi.

Seminerde, öğrencilere meslek seçimi sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve gelecekteki meslek trendleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, farklı meslek dallarının tanıtımı yapılarak öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda meslek seçimlerine daha bilinçli karar vermeleri sağlandı.

İş ve Meslek Danışmanı Burcu Mete’nin sunumuyla gerçekleştirilen seminerde meslek seçiminde kendini tanıma; yetenek, ilgi, alışkanlıklarımız ve kişilik özelliklerimizde yapay zekanın mesleklere olan etkisi ve gelecekteki becerilerin mesleklere nasıl etki edeceğinden bahsedildi.

EĞİTİM VERİLDİ

Yapılan açıklamada, "İl Müdürlüğümüz tarafından Mimar Sinan Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak ‘’ Meslek Seçiminin Önemi ve Geleceğin Meslekleri ‘’ konulu seminer verildi. İş ve Meslek Danışmanı Burcu Mete’nin sunumuyla gerçekleştirilen seminerde meslek seçiminde kendini tanıma; yetenek, ilgi, alışkanlıklarımız ve kişilik özelliklerimizde yapay zekanın mesleklere olan etkisi ve gelecekteki becerilerin mesleklere nasıl etki edeceğinden bahsedildi." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi