İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"İlçemizde  1959 yılında  tefsiye, metal işleri ve ağaç işleri bölümleri ile öğretime başlayan endüstri meslek lisesi devam eden yıllarda  motor, elektrik, bilgisayar ve makine bölümleri açılması ile birlikte 625 öğrenci sayısına  ulaşarak zirve yapmıştır.

Zamanla ilçede açılan iki adet Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi gibi liselerin çoğalması, köyden şehre göçün önlenememesi nedeniyle tefsiye, motor, ağaç  işleri bölümleri öğrenci yetersizliği nedeniyle kapanmıştır.

Şu anda elektrik, makine, metal işleri ve bilgisayar bölümlerinde 160 öğrenci ile  öğretime devam etmektedir. İlçemizin gurur kaynağı ve sanayimizin temel taşı olan  okulumuzun öğrenci sayısı gün geçtikçe azalmakta böyle giderse birkaç bölümün daha kapanması ve ilerde okulun bile kapanması söz konusu olabilecektir.

İlçemizin küçük sanayi sitesinde sanatkar sayımız her yıl düşmekte, yeni sanatkarlar yetişmemektedir. Sanayimizin canlanması, güçlenmesi, yeni ustalar yetişmesi için okulumuza ilçe olarak sahip çıkmalıyız.

Günümüzde  milyonlarca üniversite mezununun işsiz kaldığı düşünüldüğünde meslek lisesi mezunlarının iş bulma ve işyeri açma konusunda daha şanslı olduğu görülmektedir. Bu nedenle  ilçemiz gençlerinin mesleki teknik eğitime yönlendirilmesi ile iş gücünün ekonomiye kazandırılması ve iş istihdamı sağlanmış olacaktır.

Küçük sanayi, orta ölçekli  işletmeler  ve büyük sanayi kuruluşlarının çok fazla ihtiyaç duyduğu ara elaman yetiştiren bu okulumuza  öğrencilerimizi yönlendirerek hem okulumuzun daha verimli çalışması hem ilçemize iş istihdamı sağlanması hem de gençlerimizin ilerde işsiz  kalmamaları adına  sahip çıkmalıyız."