Yıl sonu dolar kaç lira olacak: Büyük banka açıkladı Yıl sonu dolar kaç lira olacak: Büyük banka açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için Eskişehir’e geldi. Akşener’e Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, Odunpazarı Belediye Başkanı Emine Edizgil de eşlik etti. Hamamyolu Caddesi’nde bulunan esnafları gezen Akşener, hem sıkıntıları dinledi hem de yerel seçimlerde partisinin belediye başkan adaylarına destek istedi. 

AKŞENER EMEKLİ BİR ÇİFTÇİYİ DİNLEDİ

Akşener, gün içinde hiç siftah yapmayan bir esnafla sohbet edip alışveriş yaptı. Yolunu kesen ve geçinemediğini söyleyen emekli bir çiftçiyi de dinleyen Akşener, “Bütün bir seçim boyunca emekliyi konuştum. 10 bin lira emekli maaşı alan bir insanın geçinmesi mümkün değil. Hele ki kira verirse aç. Dolayısıyla bu bayram ikramiyesinin 7 bin lira olması gerektiğini, sizlere seyyanen 11 bin lira zam yapılması gerektiğini ve en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini söyledim bir buçuk ay boyunca. Elimi tutun. Verin bana bir güç. Bak nasıl söke söke bu haklar alınıyormuş görün” dedi.

“BİZİM MAHSULÜMÜZ PARA ETMİYOR”

Ekonomik sıkıntılardan bahseden emekli çiftçi, “İlaçlarımız yüzde 200 arttı. Geçen sene 100 lira aldığımız ilaç bu yıl 300 lira. Bizim mahsulümüz para etmiyor” diye konuştu. Ziyaretlerin ardından Akşener, Eskişehir’den ayrıldı.

Kaynak: Meltem Karakaş