Öğrenciler, Eskişehir'in doğal güzelliklerinden birinde bulunan belirlenmiş bir alanda temizlik çalışmalarına katıldılar. Etkinlik kapsamında, öğrencilere doğanın korunması ve temiz tutulması konularında bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler, çevreye duyarlılık konusunda farkındalık kazanırken bir yandan da sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Eskişehir OSB Teknik Koleji yetkilileri, öğrencilerin çevre bilincini artırmak ve sosyal sorumluluk duygularını geliştirmek amacıyla bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirttiler.

Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; "12. Sınıflarımızın dahil olduğu Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında "Yaza Merhaba" etkinliği Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerimiz Murat ÇAM ve Metin SEYHAN liderliğinde, Müdür Yardımcımız Zuhal ŞANGAR eşliğinde gerçekleştirildi.

Doğa ile iç içe olmayı, doğamızın kıymetini bilmeyi ve temizliğinin geleceğimiz için önemini kavratmayı amaçlayan projemizde, öğrencilerimiz Eskişehir Kent Ormanı’nda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Etkinlik sürecinde öğrencilerimiz ormanda yürüyüş yaptı ve güzergahtaki çöpleri topladı.

Öğrencilerimiz hem doğanın önemini kavrama hem de doğayla iç içe bulunmaktan büyük keyif aldılar."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi