ESKUBER Başkanı Sarıkaya, meslektaşlarının oda binasında EYT düzenlemesine ilişkin SGK uzmanından bilgi alabileceklerini duyurdu.

Haber Merkezi

Eskişehir Berberler Kuaförler Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESKUBER) Başkanı Gürdal Sarıkaya, meslektaşlarının, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la (EYT) ilgili yasal düzenlemeye dair bilgiyi, oda binasında bir ay bulunacak SGK uzmanından alabileceklerini söyledi.

Sarıkaya, odanın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, göreve geldikleri günden bu yana meslektaşlarına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Devletin EYT’lilere ilişkin bir yasal düzenleme hazırlığı içinde olduğunu anımsatan Sarıkaya, emekliliğe hak kazandığını düşünen vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde yoğunluk oluşturduğunu kaydetti.

Meslektaşlarının kuyrukta beklememeleri için böyle bir hizmeti başlattıklarını ve Türkiye’de bunu yapan tek oda olduklarını vurgulayan Sarıkaya, şunları bildirdi:

“SGK uzmanı Şerafettin Kurt, bir ay boyunca saat 09.00 ila 17.00 arasında oda binamızda bizlere yardımcı olacak. Meslektaşlarımız buraya gelerek EYT, askerlik ve doğum borçlanması konularında ücretsiz bilgi alabilirler.”