Türk Hava Yolları, kabin memuru olarak yetiştirilme için duyuru yaptı. Bu önemli duyuruda KPSS şartı aranmazken, başvurular en az lise mezunu adaylardan kabul edilecek.

sdf_THY_Airbus_ile_355_adet_yeni_nesil_uçak_siparişi_için_anlaşmaya_vardı

İŞTE DUYURU

Türk Hava Yolları tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

 "Take-Off Kabin" ilanı kapsamında en az lise mezunu, 1 Ocak 1982 ile 31 Aralık 2004 arasında doğanlar başvuru yapabilecek.

Değerlendirme süreçlerinde başarılı olanlar, kabin memuru adayı unvanıyla işe başlatılarak İstanbul-Florya'daki THY Uçuş Akademisi'nde 2 aylık eğitime katılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri olmazsa olmazdır. İkinci yabancı dil bilmek de tercih sebebidir.
  • Operasyonel ihtiyaçlara istinaden belirlenen ilan kriterlerinde mezuniyet şartı genellikle en az yüksekokul olarak belirtilmekle birlikte zaman zaman lise mezunu adayların başvuruları da kabul edilmektedir. Yurt dışındaki lise ve üniversitelerden mezun olan adayların ise denklik işlemlerini tamamlamış ve belge sunabilir durumda olması gerekmektedir.
  • Kabin memuru olarak görev almak isteyen kadın adayların boylarının 160 ile 180 cm aralığında, erkek adayların boylarının 170 ile 190 cm aralığında olması gerekmektedir. Kilo değerlendirmesi ise boy-kilo endeksine göre yapılmaktadır.
  • Dövme kriterlerimiz hakkında bilgi vermek üzere hazırlanan görselde yer aldığı üzere, vücudun görünen kısımlarında dövme, piercing , yara, yanık, leke, doğum lekesi ve benzeri kalıcı izlerin bulunmaması gerekmektedir. 
  • Adayların Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydının bulunmaması gerekmektedir.

BAŞVURULAR BU ADRESTEN

"Take-Off Kabin" ilanı ve diğer açık pozisyonlara THY'nin "kariyer.thy.com" internet adresinden başvurular gerçekleştirilebilecek.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi