Özkan Alp Seyitgazi'de esnafla buluştu Özkan Alp Seyitgazi'de esnafla buluştu

MHP Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Erhan Erden, Kırka’da seçim ofisi açtı. Açılışta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu konuştu.

"İşçi alımları yapacağız"

Cumhur İttifakı'nın Kırka'da tam anlamıyla vücut bulduğunu aktaran Hatipoğlu, "Seyitgazi, Kırka Eskişehir'in en önemli ilçelerinden. Burada biliyorsunuz ETİ Madeni'miz var, binlerce hemşehrimiz buradan emekli oldu. Önümüzdeki günlerde ETİ Maden'e inşşalah Kırka'dan ve köylerinden yeni işçi alımları yapacağız. bu alımları da mutlaka Kırka'dan ve Kırka'mızın yakın köylerinden yapacağız." dedi.

"Bu vatandaşların sıkıntısı neden çözülmedi"

Yıllardır kanayan yara olan Kırka yolunun iadesini verdiklerini anlatan Hatipoğlu, "Müteahhit çalışmalarına başladı. "Para yok yapamayacaklar" diyorlarmış. Biz bu işi yaparız hiç merak etmeyin. Seçim öncesi yol çalışması başlayacak ve en yakın zamanda çift yolun bittiği Afyon'a kadar çift yolumuz bitecek. Ayrıca köylerimizde imar ve kanalizasyon sorunları var. Yıllardır CHP Belediyesi Eskişehir'de çalışıyor. Seyitgazi'nin de CHP Belediyesi olmasına rağmen hiç bir destek Büyükşehir Belediyemizden gelmedi. Köylerimizdeki kanalizasyon ve imar sıkıntıları hala devam ediyor. Bugün hangi yüzde tekrar aynı belediye başkanıyla karşınıza çıktığınıza ben inanamıyorum. Büyükşehir Belediyesi CHP'den, Seyitgazi Belediye CHP'den bu vatandaşların sıkıntılarını neden çözmediniz?" şeklinde konuştu.

"Kırkalıları şimdi mi hatırladın?"

CHP'den Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını koyan Ayşe Ünlüce hakkında konuşan Hatipoğlu, "Ayşe Ünlüce Kırka'nın geliniyim diyor. Ya kardeşim 8 yıldır sen o belediyenin en üst düzey bürokratısın zaten Büyükşehir Belediyesini 8 yıldır Yılmaz hoca değil sen yönetiyorsun. Kırka'ya bir kere geldin mi? Kırkalıların bir kere hatrını sordun mu? Kırkalıları şimdi mi hatırladın? Kırkalı olduğunu şimdi mi hatırladın? Kırka'nın 40 yıllık gelini olduğunu şimdi mi hatırladın? 8 yıldır Kırka'ya ne yaptın diye sorarlar. 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi