Bugün başlıyor dedi: İslam Memiş'ten altın sahiplerine hayati uyarı Bugün başlıyor dedi: İslam Memiş'ten altın sahiplerine hayati uyarı

ESKİŞEHİR DOSTLUK VE HUZURUN YEŞERDİĞİ SIMSICAK BİR KENT OLMAYA DEVAM EDECEK

İftar programında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Derneğimizin iftarında sizlerle bir araya gelmek büyük mutluluk. Bir halkın ağlaması, gülmesi, yaşam tarzı, var ettiği kültürel değerlere yansır ve o değerlerle geleceğe taşınır. Bu değerler geçmişi ve bugünü yansıttığı kadar, geleceğe de ışık tutar.

Kırım coğrafyası, Anadolu coğrafyasıyla ayrılmaz bir kültürel bağ ile birbirine bağlı. Eskişehir, bu bağlılığın en güzel örneklerinden birini sergiliyor. Kırım Türklerinin, göçlerle gelip yerleştiği Anadolu toprağında oluşturduğu güzellik iklimi, dilini ve kültürünü oluşturarak, Anadolu’daki diğer kültürlerle kurduğu kardeş bağıyla zenginleşerek bu günlere gelmiştir. Bu kardeşlik, bu huzur dolu şehir yaşamı, kültürel zenginliğimiz artarak devam edecek. Eskişehir, hepimizin katkıları ile dostluk ve huzurun yeşerdiği sımsıcak bir kent olmaya devam edecek. Yolumuz açık olsun.”

Kaynak: Bülten