Türkiye gözünü 28 Mayıs tarihindeki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İkinci Tur Oylaması'na çevirdi. Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'nin sorunlarına yönelik çözüm önerilerini peş peşe açıklıyor. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yurttaşların cep telefonlarına biriken kredi kartı borçları hakkında bir kısa mesaj gönderdi.

Gönderilen sms'te, "Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak" ifadeleri yer aldı.

'KREDİ KARTI BORCUNUZUN FAİZİ TAMAMEN SİLİNECEK, ANAPARA 36 AY TAKSİTLENDİRİLECEK'

“Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak.

Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak.

Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur!

Vatanını seven sandığa gelsin.”

Kemal Kılıçdaroğlu kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından "Kredi kartı borcundan dolayı dara düşen vatandaşlarımız, bu çağrım size… Vatanını seven sandığa gelsin!" notuyla bir video yayınladı, kredi kartı borçlarıyla ilgili vaadinin detaylarını anlattıSDF_Kılıcdaroglu_sms