Altını olanı zengin edecek rakam: Selçuk Geçer kaç lira olacağını açıkladı Altını olanı zengin edecek rakam: Selçuk Geçer kaç lira olacağını açıkladı

Odunpazarı Belediye Başkanı ve CHP’nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, Gündoğdu Mahallesi Söğütağacı Sokak’ta yer alan Seçim İletişim Ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Odunpazarı Belediye Başkanı ve CHP’nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt ve CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce’nin katıldığı Seçim İletişim Merkezi açılışı, adeta küçük bir mitinge dönüştü. Seçim İletişim Merkezi açılışında Başkan Kurt ve Ünlüce’nin yanı sıra CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP’nin Eskişehir Milletvekilli İbrahim Arslan, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, AKP Eskişehir Eski Milletvekili Zeki Ünal da yer aldı. İnsanlar, Seçim İletişim Ofisinin bulunduğu Söğütağacı Sokağı doldurdu. Büyük bir coşkunun hâkim olduğu alana Başkan Kurt ve Ünlüce, vatandaşların alkışları ile geldi. 

Seçim İletişim Ofisinin açılışında konuşan Başkan Kurt, Gündoğdu Mahallesi’ni mahalle halkı ile beraber Eskişehir’in en güzel mahallesi yapacaklarını söyledi. Gündoğdu Mahallesi'nde ilk defa böyle kalabalık bir toplantı yaptıklarını belirten Başkan Kurt, “Bu şunu gösteriyor; uydurma anketlerle ne yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar, sokak başka şey söylüyor. Sokak emekli maaşına bakıyor. Sokak, ekmeğin parasına bakıyor. Sokak, kömürün parasına bakıyor. Sokak alınamayan ete uzaktan bakıyor. Onun için biz yoksulların partisiyiz. Biz yoksulların belediyesiyiz. Biz emekçilerin belediyesiyiz. Biz, emeklilerin belediyesiyiz. 2024’ü emekliler yılı ilan etti. Ne oldu? Emekliler, 10 bin lira maaş alıyor, 10 bin lira alamayan da var. Dul ve yetimler arasında 3 bin lira maaş alan var. Onun için bu palavralara, Gündoğduluların karnı tok” dedi.

“KADINLARIMIZLA BU İŞİ YAPACAĞIZ”

Gelecek dönem Gündoğdu halkı ile yapacakları işler olduğunu dile getiren Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bunu hep beraber yapacağız. Ben bugün halk merkezinde kadınlarımızla bir toplantı yaptım. Gündoğdulu kadınlar Gündoğdu’da yaşanan kentsel dönüşüm sorununa itiraz ediyor. Öncelikle bir mahalle meclisi kuruyorlar. Ondan sonra o örgütlenmeyle beraber otobüslere biniyoruz, Ankara'ya gidiyoruz. Önce Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın önüne gidiyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanına diyoruz ki; ey Bakan Sayın Burhan Sakallı iktidar partisiyle uyumlu belediye başkanıyken, durup dururken Gündoğdu Mahallesi'nde 32 hektarlık bir alanı afet riskli alan ilan etti. Sonra zor geldi yapmak, baktı, beceremeyecek, Salih Koca'yı bahane ederek, vazgeçtim dedi. Ve Gündoğdulular 13 senedir evlerine çivi çakamıyor. Bunun hesabını soracağız. Erkeklerle yaptığımız toplantılarda sonuç alamadık. Ama şimdi kadınlarımızla bu işi yapacağız. Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’ndan ses gelmedi mi? Doğru Sarayın önüne. Ey reis, yapıyorsan yap, yapmıyorsan biz burada yatıyoruz diyeceğiz. Başka türlü,  Gündoğdu’yu kurtaramayacağız. 

“İKTİDARLA KAVGA EDE EDE BU İŞİ ÇÖZECEĞİZ”

Şunu hatırlayın; 15 sene önce Gündoğdu'nun girişi burasıydı. Şimdi burası Gündoğdu'nun sonu oldu, takla attı Gündoğdu. Böyle inatlaşarak, iktidar gücünü kullanarak insanlara işkence yapılamaz. Ama Gündoğduluların da azıcık kabahati var. Hep onlara oy verdiler. Hep onları desteklediler, bu sefer vazgeçin. Biz halkçı belediyeler, sosyal demokrat belediyeler, solcu belediyeler, doğruyu söyleyen belediyeleri seçin. Başka yerden oy alıyoruz, seçiliyoruz ama Gündoğdulular arkamızda olmayınca azıcık eksik oluyor. Onun için bu sefer Gündoğdu'dan biz çok daha fazla oy istiyoruz ve alacağız. Odunpazarı'nda Kazım Kurt, Büyükşehirde Ayşe Ünlüce, Tepebaşı'nda akrabalarınız var onlara da 

Kaynak: Bülten