Özcan: Eskişehir’e 2 bin kişilik yurt yapacağız Özcan: Eskişehir’e 2 bin kişilik yurt yapacağız

Odunpazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. 

İTİRAZ ETME ŞANSINIZ YOK
Meclis toplantısında konuşan Başkan Kazım Kurt, CHP kurultayına ilişkin, “Eskişehir’de parti meclisinde neden insan yok? Seçilemediler. Vardı aday seçilemediler. Anormal bir şey yok. Biz sizin gibi tek listeyi yapmıyoruz. Bin 360 tane kurultay delegesi 60 kişiyi tek tek işaretliyor. Eskişehirli adaylarımız kaşanamadı. Dolayısıyla şu anda olamadılar. Bu atama yöntemlerinden biz vazgeçeli çok oldu. Size de tavsiye ederim. Sizin genel başkanınız yazıyor. İtiraz etme şansınız yok” dedi. 
“HER ÇOCUK İÇİN BİR YURT AYARLAMANIZ GEREKİR”
AK Partili Murat Özcan’ın yurt inşaatlarına arsa bulamadıklarına ilişkin eleştirilerine cevap veren Başkan Kurt, “80 bin öğrencisi olan bir yerde 16 bin yatağın olması… Hizmet ettiğiniz alana bağlı, hizmet ettiğiniz kitleye bağlı, düşündüğünüz kitleye bağlı. Asgari ücretle çalışan insanların çocukları üniversitede okusun istiyorsunuz her çocuk için bir yurt ayarlamanız gerekir. Eğitimin parasız olmasını sağlamanız gerekir.   Kalkınma budur. Ekmek ye, makarna ye karnını doyur değil. Yurt yapmak isteyen KYK arsa bulamadı işi doğru bir yaklaşım değil. Hazinenin onlarca arsası varken belediyeden arsa istemek çok mantıklı değil. Bulduğun hazine arazisi otelin yanında milli eğitimin arazisi var. Bize milli eğitim buraya yurt yapalım diye mi başvurdu? Konut yapalım diye başvurdu. Biz de imar planını o yüzden değiştirdik” şeklinde konuştu.

ZATEN BEKLENİYORDU
İYİ Parti'nin Eskişehir milletvekili olarak seçilen, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rozeti takılarak AK Parti'ye geçen Nebi Hatipoğlu hakkında da görüş belirten Kazım Kurt, "Nebi Bey AK Parti’ye geçmiş ne diyelim. Zaten bizde değildi, oraya geçmiş. Alın tepe tepe kullanın. Oradaki işçiler dursun, siz patronu alın gerisi hallolur" cümlelerini kullandı. 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi