Pikap kasasına bağlanan eşek yürekleri ağza getirdi Pikap kasasına bağlanan eşek yürekleri ağza getirdi

Ekonomik kriz, işsizlik, kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet, taciz, tecavüz… Türkiye’de kadınların bitmek bilmeyen sorunlarının başlıcaları. Yaşadıkları sorunlar karşısında her zaman kadınların yanında yer alan Odunpazarı Belediyesi, bir taraftan kadınların sosyal ve ekonomik yaşam içinde yer alması için çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da ihtiyaç duyan kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. 

‘Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı’ için çalışmalarını sürdüren Odunpazarı Belediyesi, son olarak halk merkezlerinde kadınlara yönelik psikolojik danışmanlık hizmetine başladı. Odunpazarı Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile Erenköy Mahallesi’nde bulunan Sezai Aksoy Halk Merkezinde psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Uzman psikolog tarafından grup ya da bireysel olarak gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmeti, kadınlardan büyük ilgi gördü. Ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren kadınlar, destekleri için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.