Eskişehirli sporcu derece elde etti Eskişehirli sporcu derece elde etti

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TOKİ mağdurlarının eylemine katılarak TOKİ mağdurlarının yanında olduklarını belirtti.

"Eskişehir TOKİ’de yaşanan mağduriyetleri görmezden gelmeyin"

Süllü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "CHP Grup Başkanvekilimiz Gökhan Günaydın, Milletvekili yol arkadaşlarım ve İl Başkanımız Av. Talat Yalaz ile TOKİ mağdurlarımızla bir araya geldik.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin TOKİ'den sorumlu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum verdikleri sözü tutmadı. Hak sahibi vatandaşlarımız mağdur edildi. Konutlar 4 yıldır hak sahiplerine teslim edilmedi, sabit taksitlere yüzde 42 zam yapıldı, KDV yüzde 1’den yüzde 10’a çıkarıldı, 153 vatandaşımız hak sahibiyken yedeğe bırakıldı.

Günden güne artan enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen dar gelirli hak sahiplerine ev sahibi olma umudu veren hükümet, verdiği sözleri tutmayarak TOKİ hak sahiplerini mağdur etmeye devam ediyor. KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi ve vaat edilen sabit taksit ödemesine geri dönülmesi için verdiğimiz soru önergesine cevap vermeyen bakan ve bakan yardımcısına çağrıda bulunuyoruz; Eskişehir TOKİ’de yaşanan mağduriyetleri görmezden gelmeyin, verdiğiniz sözleri tutun!" dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi