Bu bankalara kredi ve kredi kartı borcu olanlara iyi haber geldi! Bu bankalara kredi ve kredi kartı borcu olanlara iyi haber geldi!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, tutuklu TİP milletvekili Can Atalay dosyasıyla ilgili bir kez daha skandal bir karara imz atarak Anayasa Mahkemesi'nin kararının "hukuki değeri olmadığını" savunan Yargıtay, karara uyulmamasına hükmetmişti. Yeni gelişmelerle,  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliği, Türkiye Büyük Millet Meclisinde hakkındaki kararın okutulmasının ardından düşürüldüğü açıklandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TİP milletvekili Can Atalay'ın milletvekiliğinin düşürülme kararına tepki gösterdi.

''Hukuk yok sayıldı''

Vekil Süllü, ''TBMM’de; Anayasa Mahkemesi kararının yok sayılmasıyla T.C. Anayasası yok sayıldı. Hukuk yok sayıldı. Arkasında “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” yazan kürsüden, hem de ‘hukukçu’ bir Meclis Başkanvekili tarafından “Can Atalay” kararının okutulmasıyla milletvekilliğinin düşürülmesi kararıyla halkın iradesi yok sayıldı.'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi