Gram altını olup da kazanmak isteyen dikkat: İslam Memiş olacakları açıkladı Gram altını olup da kazanmak isteyen dikkat: İslam Memiş olacakları açıkladı

Saldırı girişiminde polis Memurları C.Ü., V.M, B.K. ile Azimet Horus, Cengiz Altekin, Dilfıraz Karataş isimli vatandaşlar yaralandı. Dilfıraz Karataş isimli vatandaşın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Silah seslerinin duyulmasının ardından harekete geçen polis ekipleri biri kadın 2 saldırganı ölü olarak ele geçirdi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, olay yerine sevk edilen polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Etkisiz hale getirilen E.Y. ve P.B. adlı saldırganların DHKP/C terör örgütüne üye oldukları tespit edildi.

Ardından CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayının C Kapısı önündeki polis kontrol noktasına yönelik silahlı saldırıyı kınama mesajı yayınladı.

"Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum"

Süllü, mesajında "Çağlayan Adliyesi’ne yönelik gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyor; yaralanan polis ve vatandaşlarımıza acil şifa diliyor, Adliye ve Emniyet mensuplarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi