Şimşekler 3 puanı 3 golle aldı Şimşekler 3 puanı 3 golle aldı

Gazeteci yazar Ali Sirmen 84 yaşında hayatını kaybetmesi üzerine CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, taziye mesajı yayımladı.

"Sabır ve başsağlığı diliyorum"

Süllü mesajında şu ifadelere yer verdi; "Duayen gazeteci, Cumhuriyet gazetesi yazarı, Cumhuriyet Vakfı Üyesi ve Laik Cumhuriyet’in yılmaz savunucusu Ali Sirmen’in vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, basın camiasına ve Cumhuritey Gazetesi’ne sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

GAZETECİ ALİ SİRMEN KİMDİR?

Duayen gazeteci ve yazar Ali Sirmen, 10 Kasım 1939 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sirmen, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuydu.

Sirmen, köşe yazarlığına 1966 yılında Akşam gazetesinde başladı. Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. Sirmen, son olarak gazetemizde yazılarını kaleme alıyordu. Sirmen, 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı.

İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biriydi. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi