Eski Demokrat Partili isim İYİ Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı oldu Eski Demokrat Partili isim İYİ Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı oldu

İYİ Parti Tepebaşı, Sivrihisar ve Alpu Belediye Başkan Adayını açıkladı. Uzun yıllar Demokrat Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve 2019 yerel seçimlerinde Demokrat Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı olan Şükrü Ketenci, İYİ Parti’nin Tepebaşı Belediye Başkan Adayı oldu. İş insanı olan Şükrü Ketenci evli ve uzun yıllardır siyasetin içinde olan bir isim.

Aynı zamanda İYİ Parti Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Murat Ahmet Yıldırım, Alpu Belediye Başkan adayı Mustafa Gökçe olarak açıklandı.


İYİ Parti lideri Meral Akşener, Tepebaşı Belediye Başkan adaylığına eski Demokrat Parti İlçe Başkanı Şükrü Ketenci’yi, Alpu Belediye Başkan adaylığına eski Belediye Başkanı Mustafa Gökçe’yi, Sivrihasar Belediye Başkan adaylığına da Murat Ahmet Yıldırım’ı aday gösterdiğini duyurdu. Beylikova, Günyüzü, Mahmudiye, Mihalıççık, Sarıcakaya ve Seyitgazi ilçe belediye başkan adaylarının ise daha sonra açıklanacağı bildirildi. Öte yandan, İYİ Parti Büyükşehirde Melih Aydın, Odunpazarı’nda Emine Edizgil, Çifteler’de Fatma Gül Özcan, İnönü’de Ahmet Dalar, Han’da Mahmut Çetiner, Mihalgazi’de Canan Rüzgar Temizel’i aday göstermişti.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi