5 Eylül Salı Döviz ve Altında son durum 5 Eylül Salı Döviz ve Altında son durum

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, katıldığı bir televizyon programında gündem yaratacak ifadeler kullandı. 6'lı Masa'nın seçim yenilgisinin altını çizen Beker, "Altılı masa seçimi kazanmış olsaydı biz daha bakanlıkları oluşturamazmışız. Allah memleketi korumuş" dedi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimden önce Ümit Özdağ'a ittifak ortaklarından habersiz bir şekilde bazı bakanlıklar için söz vermesinin etkileri devam ediyor. İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, "Diyelim ki 6'lı Masa seçimi kazandı. Ya biz daha bakanları oluşturamazmışız. Biz daha atamalar yapamazmışız, Allah memleketi korumuş" ifadelerini kullandı.  

Beker, şunları da ekledi: "Zafer Partisi de ittifaka girdi, görüşmeler yapıldı. Daha başka partileri çağırdılar. Genel Başkanımız dedi ki, 'Muharrem İnce ile de görüşün' Ama Muharrem İnce'yi almadılar, Zafer Partisi'ni aldılar. Sonradan bakıyoruz seçim kaybedildikten sonra biz bu masanın ikinci büyük partisiyiz. Genel Başkanımıza söylenmemiş, biz bilmiyoruz parti olarak. Bir partiye İçişleri Bakanlığı, MİT Müsteşarlığı, Kültür Bakanlığı verilmiş. Herkese her yetki dağıtılmış." 

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi