Türk Ocağı'ndan Büyükerşen'e tepki Türk Ocağı'ndan Büyükerşen'e tepki

"Büyük bir cahillik örneğidir hem de büyük bir terbiyesizliktir"

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte bazı belediye başkan adaylarının ve yöneticilerinin gerçek yüzlerini göstermeye başladığını ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, "Mahalli seçimler bir yerel hizmet yarışı olmasına rağmen, bu seçimleri Türk tarihiyle ve Türk vatanıyla bir hesaplaşma vesilesi olarak gören sözde aday ve yöneticilerle karşılaşıyoruz.
İlk olarak yaşına ve hizmetlerine hürmet duyduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Türk tarihinden cahilce ve seviyesizce bahsettiğini üzülerek gördük. Şunu herkes bilmelidir ki Osmanlı tarihi ve Osmanlı’nın kültürel mirası, kadim Türk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Osmanlı’yı şehveti için savaş açan bir kabile devleti olarak göstermek hem büyük bir cahillik örneğidir hem de büyük bir terbiyesizliktir" dedi.

"Türk Milletinden ve kadınlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz"


Atatürk’ün her şeyin üzerinde olarak tanımladığı kadınların da hakkında cinsiyetçi ve sapkın kelimeler kullanmak, akıl almaz bir skandala imza atmak olduğunu belirten Ulucan, "Sayın Yılmaz Büyükerşen’i Türk tarihi ve kadınlar hakkında söylediği sözlerden dolayı Türk Milletinden ve kadınlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: Bülten