Ünlü finans analisti İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarındaki yüksek seviyelere dikkat çekti. Bugün bin 902 lira seviyesine kadar yükselen gram altın hakkında değerlendirmelerde bulunan Memiş, gelecek hafta bin 900'lü rakamların görülebileceğini belirtti.

"Sakın onu satmayın!" uyarısında bulunan Memiş, 2024 yılında altının 2 bin seviyesini görebileceğini ifade etti.

Anlık olarak bin 828 seviyelerinde olan altın hakkında akşam saatlerinde Ünlü Finans analisti İslam Memiş, analizlerini paylaştı. Memiş, “Agresif yükselişler gördük. Altın ve gümüş fiyatlarında Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyeleri görüldü. 

Gram altının TL fiyatı bugün bin 902 lira seviyesine kadar yükseldi. Bu yıl öngörüm bin 880 seviyesinde bitmesi. Önümüzdeki hafta bin 900’lü rakamları görebilir. Peki bu seviyeleri geçebilir mi? 2024 yılı hedefim 2 bin seviyesini görüyorum. Tabi bir düşme olabilir ama düzeltme ile sınırlı kalacak.” ifadelerini kullandı.

İslam Memiş elinde altın bulunduran vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “Elinde altın bulunduran arkadaşlarımıza yine uyarılarım aynı. Eğer ev almayacaksan, araba almayacaksan, Herhangi bir şeye ihtiyacın yoksa bu fiyatlardan altın bozmayın. ‘Bu fiyatlardan bozarım, tekrar yerine koyarım’ düşüncesi yanlış bir düşüncedir. O yüzden malına sahip çık.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi