Memur olmayı hedefleyen binlerce kişi için önemli bir haber var. 21 kamu kuruluşu, Resmi Gazete'de personel alım ilanlarını duyurdu.

Yayınlanan ilanlara göre, kamuya toplamda 4 bin 274 personel katılacak. Sözleşmeli personel, destek personeli, büro personeli ve sözleşmeli bilişim personeli gibi çeşitli pozisyonlar için personel alım başvuru bilgileri sıralandı.

Hangi kurumların memur alımı yaptığı, söz konusu 21 kamu kurumunda hangi pozisyonların açık olduğu gibi bilgiler aşağıda yer alıyor. İşte ayrıntılar…

ESKİŞEHİR ETİ MADEN LİSTEDE

21 kamu kurumu, toplam 4.278 yeni personel alacak. Bu kurumlar arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı, Eti Maden, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Uşak Üniversitesi, TÜBİTAK, Rekabet Kurumu, İçişleri Bakanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sakarya Üniversitesi, Dış İşleri Bakanlığı, Erciyes Üniversitesi, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi ve TÜRKŞEKER dahil olup, personel alım ilanları Resmi Gazete'de yer aldı. İlanlarda son başvuru tarihleri ve açık pozisyonlar detaylı bir şekilde listelendi.

Sdf Eskisehir Etimaden Iş

TOPLAM 218 PERSONEL ALINACAK

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında İŞKUR ve ÖSYM üzerinden personel alacak. Eskişehir'deki Kırka Bor İşletme Müdürlüğü'ne 162, Balıkesir'deki Bigadiç ve Bandırma İşletme Müdürlüğü'ne de 56 olmak üzere 218 yeni istihdam sağlanacak.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi