Güldür Güldür Show, İnsanlar Alemi ve yayınlandığı günden bugüne Yalan Dünya dizisi'ndeki Tülay karakteriyle gündemden düşmeyen İrem Sak, yeni sezonda senaryosunu kendisinin yazdığı diziyle başrol olarak ekranlarda yer alacak.

İrem Sak'ın senaryosunu kendisinin yazdığı dizi "Modern Kadınlar" adıyla ekranlarda yerini alıp, izleyicisiyle buluşacak. 

"ÇOK BEKLEDİM, BÖYLE BİR SENARYO GELMEYİCE KENDİM YAZDIM"

Cumhuriyet'in haberine göre; senaryosunu kendisinin yazdığı dizide başrol olarak oynayacağını söyleyen İrem Sak şu sözleri "Çok bekledim, böyle bir senaryo gelmeyince kendim yazdım. 10 bölümlük bir dizi oldu. Oyunculuk her zaman devem edecek ama bundan sonra yazma işi bende. Hem yazıp hem oynayacağım. Komediyi seviyorum, gerçekten özlediğimi fark ettim. Bir yazar olarak rüştümü ispat etmek istiyorum. Her sahnede ben varım zaten. İlk başrolüm." söyledi. 

İrem Sak, sektörde kadınların tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere güçlüklerle geldiğini ve kadın erkek arasındaki eşitsizliğin hala devam ettiğini belirterek şu sözleri "Kadınların her sektörde işi zor. Bizde yönetmenler ve senaristler de azdır. Rejide son dönemde kadınlar çoğaldı. Biz kadınlar olarak biraz daha tırnaklarımızla kazıdık. Dünyada da böyle, bizde de. Kazanç durumu yine dengesiz. Kadın yönetmene, kadın senariste daha çok ihtiyacımız var. Kadınların her sektörde daha fazla imkan elde etmesi lazım." dedi. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi