Alpu’da BBP ile MHP arasında seçim yarışı hızlandı Alpu’da BBP ile MHP arasında seçim yarışı hızlandı

Yeniden Refah Partisi İnönü Belediye Başkan Adayı Hasan Güçbilmez,  Eskişehir Net’ten Ayşe Kaytan Uçak’ın sorularını yanıtladı. 2009-2014 yılları arasında AK Parti’de il başkan yardımcısı olan, 2014-2019 yıllarında ise İnönü Belediyesi’nde AK Partili Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile birlikte çalışan Hasan Güçbilmez, Bozkurt ilgili sert iddialarda bulundu. Bozkurt’u, AK Parti’nin namusunu kirletmekle suçlayan Güçbilmez, şunları söyledi: “Mevcut Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, zamanla vatandaşa tepeden bakmaya, odasından kovmaya başladı. Belediye başkanlığını istemediğini, ‘zorla belediye başkanı yaptılar’ gibi ifadeler kullandı. Devletin ve milletin malına el uzatmaya başladı. Vatandaşın işini kolaylaştırmadı, ancak kendisine Yusuflar Mahallesi’nde kaçak villa yaptı. Tepebaşı Belediyesi’nden de ceza kesildi.  AK Parti’nin namusunu kirletti. Kendisini uyardık… Uyarılarımızı dikkate almayarak hakkında karalama kampanyası yürüttü. Onurumu ayaklar altına alarak, suçlamalarda bulundu. 

“10 YILDIR KONUT ÜRETİLMİYOR”

İlçede kendi imkanları ile seçim kampanyası yürüttüğü ve vatandaştan Yeniden Refah Partisi’ne çok ciddi bir teveccüh olduğunu söyleyen Güçbilmez, ilçenin sorunları ve projeleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “İlçemizde büyük bir konut sorunu yaşanıyor. Belediye bu konuda 10 yıldır çözüm üretmiyor. Konut yapmak isteyen müttehidin karşısına zorluk çıkarıyorlar. Göreve seçilirsek ilk işimiz bu sorunu çözmek olacak. Ayrıca ilçemizde sıcak su kaynakları mevcut. Bu kaynakları keşfederek sağlık turizmine kazandırmayı hedefliyoruz. Belediyecilik, Yeniden Refah Partisi’nin işidir.”

“CEBİMİZDE İKİ KALEM TAŞIYACAĞIZ”

İnönü’de seçmenin iki parti arasında sıkıştığına dikkat çeken Güçbilmez, “Biz kendimizi şanslı görüyoruz. Belediyeyi alırsak cebimizde iki tane kalem taşıyacağız. Birisi devletin işi için diğeri de vatandaşın işi için olacak. İsrafı önleyeceğiz. Kul hakkına dikkat edeceğiz. Belediyenin 10 yılda yaptığı harcamaları inceleteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi