İnönü Belediyesi, Yenice Mahallesi Yumurta Pazarı Caddesi üzerinde bulunan parkta yenileme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla parkın oyun alanına kauçuk zemin döşendi, yeni oyun grubu ve kamelya eklendi. Ayrıca, parkın etrafındaki panel çitler de yenilendi. Bu sayede, çocukların daha modern ve güvenli bir ortamda eğlenmeleri sağlandı.

KAUÇUK ZEMİN İLE GÜVENLİ OYUN ALANI

Yenileme çalışmaları kapsamında parkın oyun alanına kauçuk zemin döşendi. Bu uygulama, çocukların oyun oynarken yaşanabilecek düşme ve yaralanma risklerini en aza indirmeyi amaçlıyor. 

YENİ OYUN GRUBU VE KAMELYA

Parkta gerçekleştirilen yenilikler arasında, çocuklar için yeni oyun gruplarının eklenmesi de yer alıyor. Ayrıca, parka eklenen kamelya ailelerin çocuklarını rahatça izleyebileceği ve dinlenebileceği alan olarak hizmet verecek.
Parkın etrafındaki panel çitlerin yenilenmesiyle, çocukların güvenliği daha da artırıldı. 

Konuyla ilgili İnönü Belediyesi sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda, “İlçemiz Yenice Mahalle Yumurta Pazarı Caddesi üzerinde bulunan parkımızın oyun alanına kauçuk zemin yenilemesi, yeni oyun grubu ile kamelya eklenmesi ve etrafının panel çitlerini yenileyerek çocuklarımızın daha modern ve güvenli bir şekilde eğlenebilmelerini sağladık.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi