Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki eğitim, kültür ve sanat etkinliklerin yaygınlaştırılması adına çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Sarıcakaya ve Mihalgazi ESMEK Eğitim Merkezlerinde eğitim gören kursiyerler için Sui Generis Tiyatro tarafından “Kargalar” adlı oyun Büyükşehir Belediyesi Sultandere Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesinde sahnelendi.

Gösteri öncesi ilçe sakinlerine Eskişehir ile özdeşleşen çibörek ikramı yapıldı. Oyunu çok beğendiklerini belirten ilçe sakinleri, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bizlere verdiği imkânlar nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. İlçelerimizde ESMEK’ler aracılığıyla kurslara ve etkinliklere katılarak sosyal hayatımızı zenginleştiriyoruz. Bugün de çok güzel bir oyun izledik. Hem Başkanımıza hem de çok güzel bir oyun izleten sanatçılara çok teşekkür ederiz. Bu tür etkinliklerin devamını dileriz” dediler.

Sui Generis Tiyatro Koordinatörü Av. Hüseyin Akçar da sanatın güzelliklerini ilçelerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek izleyicilere teşekkür etti.