Patronlara kötü haber: Artık bu şekilde istifa edenler de tazminat alacak Patronlara kötü haber: Artık bu şekilde istifa edenler de tazminat alacak

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremler, Türkiye'yi yasa boğdu. Depremde onbinlerce insan hayatını kaybetti, yüz binlerce kişi ise yaralandı. Bir yıl sonra 6 Şubat'ta, acımızı tazeliyoruz ve kaybettiklerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vesileyle depremde duygularını ve üzüntülerini paylaşmaş isteyenler 6 Şubat depremi anma mesajları yayımlıyor.

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan 6 Şubat'ta yaşanan depremle ilgili mesaj yayımladı.

"Bağsağlığı diliyorum"

Arslan mesajında; "6 Şubat 2023'te yaşadığımız büyük felaketin yıl dönümünde;  İnsanlarımız dondurucu soğukta enkaz altında kurtarılmayı beklerken, üç gün boyunca organize olamayıp kayıplarımızın artmasına neden olanları,  İletişimin en önemli olduğu saatler ve günlerde sosyal medya erişimini yavaşlatıp, kısıtlayanları,  İnsanlar can derdinde iken çadır ticareti yapan alçak çadır tüccarlarını,  99 depreminin üzerinden geçen 24 yılda hiçbir hazırlık yapmayıp, tedbir almayarak yaşanan felaketi kader planına bağlayıp, sonra da helallik isteyenleri,  Para ve rant uğruna kaçak, sağlıksız yapılara göz yumarak, imar affı çıkaranları,  Böylesine acı felaketi şova, reklama dönüştürüp, TV'lerde düzenlenen yardım kampanyalarında boy gösterip sonra o yardımları ödemeyen utanmaz yüzsüzleri,  Yerel seçimde bize oy vermezseniz, merkezi iktidar olarak bizden hiçbir yardım, yatırım ve hizmet alamazsınız diyenleri, Unutmadık, unutturmayacağız! Bir kez daha tüm kaybettiklerimizi özlem ve rahmetle anıyor, sevenlerine baş sağlığı diliyorum." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi