Hoca adaylığıyla ilgili konuştu: "Kesin bir durum yok" Hoca adaylığıyla ilgili konuştu: "Kesin bir durum yok"

Anma programına, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Kadir Karapınar, Milliyetçi Hareket Partisi Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı, Keçiören Kadın Kolları Başkanı Saliha Küçüker, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Şahin, Türk Aydınlar Vakfı Başkanı Mehmet Pehlivanlı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, programda yaptığı konuşmada, "Nihal Atsız, Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi öz yurdunda garip, öz yurdunda parya idi. Türkçülüğe, Türk milletine olan sevdası sebebiyle çok çekti. Ama bir dava adamıydı, ülküsünden dönmedi! Türk evlatlarına, kendilerini tanıyacakları onlarca eser bıraktı. Atsız, bir kahraman, bir ilham kaynağıdır. Ölümünün 48. yılında Türkçülüğün kahramanı Nihal Atsız’ı saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Mekânı cennet olsun’’ dedi.
Söyleşinin ve protokol konuşmalarının ardından Başkan Altınok ve katılımcılar, Hüseyin Nihal Atsız fotoğraflarının yer aldığı sergiyi ziyaret ettiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı