Kredi kartları için hükümetten flaş karar: Resmen kapatılacak Kredi kartları için hükümetten flaş karar: Resmen kapatılacak

28 Ocak Pazar günü yapılan CHP Tepebaşı Meclis Üyeliği Ön Seçimi pusulalarda ve zarflarda farklı mühürler olduğu gerekçesiyle iptal edildi. Ön seçimde yaşananlara ilişkin Eskişehir.net’e konuşan CHP Tepebaşı Meclis Üyesi Aday Adayı Avukat Hüseyin Akçar, “Yönerge gereğince ön seçimin tekrar yenilenme gibi bir durumu söz konusu değil. Parti meclisinin bunu ataması gerekiyor” dedi.
“YÖNERGE GEREĞİNCE ÖN SEÇİMİN YENİLENME GİBİ BİR DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL”
Akçar ön seçimde yaşananlara ilişkin şunları anlattı: 
“Bütün pusulalarda ve zarflarda mühürler farklı olduğu ortaya çıktı. Zarflarda da kimisi önce kimisi arkada, zarflarda da şaibe çıktı. Biz hukukçu aday adayları olarak gerekli tutanakları tuttuk, dilekçelerimizi yazdık parti meclisimize sunduk, oradaki gözetmene de sunduk. Yönerge gereğince ön seçimin tekrar yenilenme gibi bir durumu söz konusu değil. Parti meclisinin bunu ataması gerekiyor. Ama tabi MYK veya parti meclisi bununla ilgili bir karar alabilir mi? Tabi ki alabilir. Değiştirebilir mi? Değiştirebilir. Ancak bu örgüt denetimindeki ön seçimi yapan ilçe örgütüne tekrar bir ön seçim yapma gafletinde bulunmazlar herhalde diyorum. Çünkü yapamadılar. Büyük bir sıkıntı var. 
“SALONA ASILAN ANAHTAR LİSTE ÇOK HAFİF KALDI”
Henüz belli değil. PM’de brifing verme gibi bir durum varsa ondan haber bekliyorum. Elimde deliller var. Salonda anahtar liste asılıydı. Ona başından beri itirazımız vardı. Ama diğerlerinin yanında o çok hafif kaldı. O başlı başına hukuksuz. Sandığın üzerine denk gelecek şekilde anahtar liste asılması ne kadar demokratik. Şaibe olduğu için yapılamadı bu ön seçim. Kaç tane oy zarfınız var diyorum.”

Kaynak: Meltem Karakaş